Wtórna nadczynność przytarczyc spowodowana niedoborem witaminy D3

Będę wdzięczna za opinię : 1998 r.-strumectomia 2010 r.-pierwotna nadczynność przytarczyc -wycięcie dwóch przytarczyc (ogniska znacznika) 2012-cholecystectomia 2015-wtórna nadczynność przytarczyc spowodowana niedoborem wit.D3 (18) , PTH-128, P-2,27 Ca-10,65 Scyntygrafia nie wykazała ognisk przytarczyc Usg j. brzusznej-kamica nerkowa 12,5mmX4,4 mm Aktualnie: PTH- 177 Ca-10,7 P-2,5 TSH-0,8 D3-21 Dob. zb.moczu-273,7 Ca wiek-53lata niepokoi mnie rosnące PTH- czy czeka mnie kolejny zabieg?

Trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z endokrynologiem, a nie chirurgiem. To endokrynolog po analizie wyników wszystkich badań powinien podjąć odpowiednie działania terapeutyczne. Rzeczywiście jest zwyżka poziomu PTH, ale mało niepokojący gdyż poziom Ca jest w normie. Myślę, że w chwili obecnej nie ma potrzeby leczenia operacyjnego.