Niedobór witaminy D3 a stosowanie suplementów przed planowaniem ciąży

Witam Z powodu nie dobru wit D3 przepisano mi zastrzyki Vicotrat. Stosuje je raz na dwa tygodnie. Chcialabym zaczac przyjmowac suplementy diety dla kobiet w ciazy poniewaz staramy sie o dziecko wybralam Pharmaton Matruelle . W jego skladzie rowniez znajduje sie wit D . Czy moge przyjmowac oba srodki i nie obawiac sie przedawkowania ? ;)

Witam serdecznie,

mimo że suplementy diety są łatwo dostępne bez recepty należy zawsze konsultować ich przyjmowanie z lekarzem, zwłaszcza gdy już bierze Pani inne leki! Oczywiście zarówno nadmiar jak i niedobór witamin jest niewskazany, ale również ryzyko interakcji pomiędzy lekami grozi różnymi konsekwencjami. Sam preparat jest bezpieczny ale w połączeniu z innymi lekami pożądany efekt może być już niebezpieczny dla zdrowia.

Przedawkowanie witaminy D jest groźne dla organizmu gdyż powoduje gromadzenie się wapnia w tkankach, co negatywnie wpływa na układ krążenia i układ nerwowy

pozdrawiam
Małgorzata