Jakie badania wykonać w celu kontrolowania nadciśnienia?

Witam.Mam nadciśnienie kilkakrotnie zmieniałam leki i nic nie działa, szukałam na internecie i zrobiłam sobie badania kortyzol 31,76 ACTH 2,3 wybieram się do endokrynologa ale chciałabym iść z kompletem badań , jakie badania zrobić w tym kierunku? Dodam że leczę się na wątrobę próby wątrobowe CRP podwyższone, glukoza lipidogram jonogram w normie.Proszę o pomoc w tym kierunku jakie badania zrobić i co mi może dolegać, czy to może być guz nadnerczy?

Witam. Przytoczone wyniki mogą świadczyć (w zależności od tego w jakich jednostkach wykonane było badanie) o obecności gruczolaka nadnerczy. W tym przypadku warto również wykonać usg jamy brzusznej z oceną obydwu nadnerczy.