Jakie badania wykonać w przypadku napadowego bicia serca?

Witam. Pd 4 lat mam napadowe bicie serca. Moj najwyzszy puls to 170 przy normalnym ciśnieniu. Holter zapisal w danych godzinach wysoki puls ktory powtarzal sie kilka razy w ciagu doby. Jednak Pani kardiolog mowila ze puki rytm jest zatokowy to.nie widzi problemu w tych napadach. Ja jednak widze i dla mnie to nie jest normalne ze serce tak szybko bije kilka razy w ciagu dnia. Dostalam beta bloker..jakie badania moge zrobic dodatkowo na wlasny koszt?? Czy taki wysoki puls nie jest grozny? Mam 3 dzieci malych boje sie o swoje zdrowie. Prosze o porade..prosze.mnie rowniez nie zbywac. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Warto wykonać badania hormonów tarczycy, żeby sprawdzić, czy jej nadczynność nie jest przyczyną wysokiego pulsu. Jeżeli nie ma Pani innych objawów, tylko uczucie kołatania serca, to należy stosować leki zalecone przez kardiologa i regularnie się u niego kontrolować. Pozdrawiam!