Jakie ćwiczenia wykonywać po operacji zeza?

Witam, tydzień temu przeszłam operację zeza na lewym oku - zez rozbieżny(oko z dużym niedowidzeniem ok. 70%). Niestety wizytę kontrolną mam za ponad 2 miesiące i teraz nie wiem czy na tym oku powinnam teraz, krotko po zabiegu wykonywać jakieś ćwiczenia (niestety nie zapytałam). Poza tym byłam po 7 dniach na wizycie kontrolnej stopnia gojenia oka (ale u innego okulisty - ponieważ mieszkam 400 km od miejsca w którym była przeprowadzona operacja) i po zakropieniu oka okazało się, że oko operowane ma -1 cylinder, a przed operacją było 1, czy to możliwe? Czy powinnam już nosić okulary z taką dioptrią czy poczekać 2 miesiące na opinię okulisty, który przeprowadzał zabieg operacyjny?

Witam. Szwy się goją około 3 tygodnie. Może być duży obrzęk spojówek. Dajemy Tobradex 5x przez 2 tyg potem 3x.Cwiczenia miesni ocznych konwergencji i ruchy wahadłowe proponuje zacząć po tych 2 lub 3 tygodniach czyli ruch zbiezny konwergencji najlepiej byłoby w szklach korekcyjnych małych minusach. Ćwiczymy seriami po 3 minuty nie dłużej. Bedzie boleć. Przedmiot fixacyjny przysuwamy powoli trochę z dołu aby widzę go obuocznie jsk najdłużej pojedynczo w momencie wystąpienia dwojenia przerywamy i zaczynamy od nowa. Ćwiczenia wahadłowe w prawo można za długopisem z 50 cm .około 2 minuty i przerwać. Powtarzać. 3x dziennie ale krótko. Pozdrawiam serdecznie