Jakie działanie ma Bupropion?

Pytanie zadawane jeszcze w marcu, ale nikt nie odpowiedział. Jakie działanie ma bupropion? jakie konkretne nazwy substancji należą do grupy ndri.prócz bupropionu oczywiście?

Lek. Katarzyna Szymczak

Działa głównie jako łagodny inhibitor wychwytu zwrotnego dopaminy i dużo słabszy inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny, jak również antagonista receptorów nikotynowych. Inne NDRI to np. amineptyna, fenkamina, lefetamina.
Pozdrawiam