Jakie działanie ma lek Chlorprothixen?

Witam, 1) lekarz przepisał mi nasennie 100mg chlorprothixenu (2x50mg) - byłem w aptece niestety nie mają 50mg (mała miejscowość - będzie pod koniec tygodnia ściągnięty) a od znajomego dostałem nowe opakowanie 15mg. Czy można przez tych kilka dni brać 6x15mg, czy dawka rozbita na słabsze tabletki może działać inaczej i mi zaszkodzić? Czy zadziała mocniej? 2) Czy ten lek faktycznie silnie uspokaja? Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Może Pan brać kilka tabletek w mniejszej dawce, efekt powinien być ten sam.
Pozdrawiam