Jakie hormony zbadać przy krótkim cyklu miesiączkowym?

nie moge uzyskac skierowania na badanie hormonow nurtuje mnie problem za krotkiego cyklu- moim zdaniem!!!! wykluczam robienie odplatnie wszystkich hormonow.......JAKIE DOKLADNIE HORMONY MAM ZROBIC KTORE ODPOWIADAJA ZA DLUGOSC CYKLU???????????????? BO MOIM ZDANIEM TARCZYNA???? I CO JESZCZE PROGESTAGEN??????????????????????

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Regularne cykle miesiączkowe trwające nawet 24-28 dni nie są uznawane za nieprawidłowość. Przed wykonaniem badań należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, co mają one wnieść, na podstawie jakich objawów są zlecane i czy wykluczono wpływ innych przyjmowanych chorób i leków. Diagnostyka wykonywana "na ślepo" nie będzie skuteczna. Wobec podejrzewania zaburzeń miesiączkowania w pierwszej kolejności można ocenić poziom hormonów FSH, LH i PRL, badaniem przesiewowym w kierunku chorób tarczycy jest przede wszystkim ocena poziomu tsh. Wyniki powinien interpretować przede wszystkim ginekolog.