Jakie jest prawdopodobieństwo zakażenia gronkowcem?

Witam.Mam pytanie?Ostatnio miałam kontakt z osobą chorą na gronkowca.Chciałam zapytać jakie mam prawdopodobieństwo zakażenia tą chorobą?jakie badania zrobić,zeby wiedzieć czy się zaraziłam czy nie?Jakie leki brać?czy jest to do wyleczenia?Ad.Byłam z tą osobą w pokoju,dotykałam jej.Jest to babcia,która nie wiedziała wcześniej,ze jest nosicielem.Robiłam podstawowa badania wyszły przyzwoicie.Dziękuje za odp.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy są jakieś objawy? Proponuje udac się do lekarza rodzinnego