Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są drogi zakażenia boreliozą od drugiego człowieka?

Jestem chora na boreliozę i zastanawiam się, czy tą chorobą mogę zarazić mojego partnera. O chorobie dowiedziałam się niecały miesiąc temu (wystąpił rumień), jestem na antybiotykach. Chciałabym głównie zapytać się, czy istnieje możliwość zarażenia boreliozą przez kontakty seksualne. Od lekarza dowiedziałam się, że bakterie boreliozy przenoszą się tak jak bakterie z rodziny chorób wenerycznych, czyli przez kontakty seksualne, krew. Czy to prawda? Czy istnieją jeszcze jakieś drogi zarażenia się tą chorobą od drugiego człowieka? Jeśli tak, to jakie? Jak zapobiec zarażeniu kogoś z otoczenia (np. partnera)?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Test na ciężar właściwy moczu

Czy wiesz, czym jest test na ciężar właściwy moczu i dlaczego te dane są istotne? Dowiedz się więcej na ten temat i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta. Lek. Łukasz Dubielecki mówi o teście na ciężar właściwy moczu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

Według przyjętych ogólnie norm uznaje się, iż borelioza nie przenosi się bezpośrednio z człowieka na człowieka. Musiałaby zaistnieć sytuacja, która doprowadziłaby, aby krętki żyjące na obrzeżach zmian skórnych rumienia wędrującego zaraziły innego człowieka -  na podstawie przeprowadzonych badań uznano, że nie ma takiej możliwości - by doszło do zakażenia musi być kleszcz.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy