Jakie jest prawdopodobieństwo, że zajdę w ciążę?

Dzień dobry, wczoraj współżyłam z moim partnerem używając prezerwatywy, jednak po stosunku zauważyliśmy, że trochę spermy się ulało. On miał w okolicach jader, a ja w okolicach pośladków i przy drogach rodnych zewnętrznych. Był to 6 dzień cyklu, obecnie krwawienie występuje, ale w malutkich ilościach. Bo odbytym stosunku wzięłam prysznic. Moje miesiączki są nieregularne. W lipcu miałam jedynie plamienia w terminie, którym miałam dostać okres, a w sierpniu dostałam okres 2 tygodnie później. Chciałam zapytać czy jest możliwość żebym zaszła w ciąże? Czy powinnam wziąć tabletkę 72 godziny, jeśli chce zapobiec ciąży?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku wylania spermy na zewnętrzne narządy płciowe ryzyko ciąży jest niewielkie. Dodatkowo, do zbliżenia najprawdopodobniej doszło w dniach niepłodnych. Trudno to ustalić bez szczegółowych informacji na temat długości Pani cykli.

W obecnej sytuacji przyjęcie tabletki alarmowej nie ma jednoznacznych wskazań. Wydaje się, że jest to "strzelanie z armaty do wróbla". Proszę pamiętać, że tabletka 72 h zawiera gigantyczną ilość hormonów, które nie pozostają bez wpływu na Pani gospodarkę hormonalną.

Pozdrawiam.