Jakie jest ryzyko ciąży i co znaczy plamienie?

Witam. Opiszę moją sytuację. Ostatni okres miałam 5 grudnia. Cykle trwają ok. 30-34, kiedyś miałam 28. 9/10 kochałam się z chłopakiem- zabezpieczalismy się prezerwatywami, jesteśmy pewni, że wszystko było ok. 13 grudnia tj. 8 wc doszło do kolejnego stosunku, wytrysk nastąpił na zewnątrz, ale nie jesteśmy pewni czy cos nie wyciekło na zewnętrzne narządy, gdyż prezerwatywa była lekko zsunieta. Z racji, że ta myśl mi nie dawała spokoju, po ok 46h udałam się do ginekologa, który po usg dopochwowym stwierdził, że nie jestem w ciąży i może przepisać mi escapelle. Tego dnia tj. 15 grudnia zarzylam escapelle, a dzisiaj tj 21 grudnia wystąpiło brązowe plamienie. Dodam, że nigdy nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych/hormonalnych. Martwi mnie cała ta sytuacja i to plamienie. Proszę mi powiedzieć jakie jest ryzyko ciąży w moim przypadku, bo chyba wykończe się nerwowo. Pozdrawiam, Ania

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udać się do lekarza ginekologa