Jakie jest ryzyko terapii cyklosporyną?

Dzień dobry. Mój wieloletni problem z oczami jest zdiagnozowany jako alergiczne zapalenie spojówek, jednak niektóre objawy zostały określone jako nietypowe. Rok temu dowiedziałem się również, że moja rogówka jest zbyt cienka, w związku wystąpiło podejrzenie o stożek rogówki, jednak nie występuje charakterystyczne dla tej choroby uwypuklenie. Obecnie lekarze rozważają zastosowanie terapii cyklosporyną. Jakie jest ryzyko związane z taką terapią? Czy to prawda, że jest dożywotnia?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy jaki preparat i wiele innych . Nie sadze aby było dożywotnio zależy od reakcji organizmu.