Czy wysypka może być spowodowana stosowaniem krążka dopochwowego?

Czy możliwe jest, aby dostać wysypkę (która nie swędzi, jest blado-różowa i znajduje się jedynie na brzuchu, piersiach i plecach) po zastosowaniu krążka dopochwowego? Jeżeli tak, to co mam zrobić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pierścień N***, jak każdy preparat farmakologiczny może wywołać reakcję alergiczną. Wysypka jest najczęstszym jej objawem.

Jeżeli zmiany skórne pojawiły się po kilku godzinach/dniach od zastosowania środka antykoncepcyjnego istnieje słuszne podejrzenie, że wysypka ma tło alergiczne.

W obecnej sytuacji jedynym sposobem na zmniejszenie dolegliwości jest odstawienie preparatu. Powinna Pani zgłosić się do ginekologa, który wybierze dla Pani inny, lepiej tolerowany przez Panią środek antykoncepcyjny.

Pozdrawiam