Jakie jest ryzyko zakażenia toksoplazmozą?

Witam, jestem w trzecim trymestrze ciąży. Wczoraj krojąc mięso skaleczylam się. Z badań krwi wynika, że nie mam odporności na tę chorobę. Jakie jest ryzyko zakażenia toksoplazmozą? Kiedy najwcześniej mogę wykonać badania krwi, aby stwierdzić czy zostałam zakazana? Jeśli badania wyjdą dobrze to kiedy powinnam je powtórzyć dla pewności. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie było to mięso? Proponuję wykonać teraz badania i zobaczyć jaki jest poziom przeciwciał. Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciąże.