Jakie konsekwencje niesie za sobą torbiel Blakea?

Witam, jestem w ciąży i jest problem z mózgiem, chodzi o torbiel Blakea. Mowil że możliwie że się wchłonie ale nie wiadomo i nie wiadomo też czy nie będzie wodogłowia i jaki to ma wpływ na mózg. Nie mogę nigdzie znaleźć żadnych informacji na temat torbiela blake'a. Czy mógłby ktoś mi to przybliżyć i opowiedzieć o konsekwencjach jakie może za sobą nieść. Z góry dziękuję

Torbiel kieszonki Blake’a odpowiada poszerzeniu zbiornika móżdżkowego dolnego połączonego z przestrzenią okołordzeniową; jej tylno-dolne położenie powoduje przemieszczenie robaka móżdżku i ustawienie go w pozycji pionowej z otwarciem komory IV (wada ta nazwana jest także wariantem zespołu Dandy-Walkera).