Jakie kroki podjąć, by pomóc dziecku i co poza celiakią może wskazywać na taki wynik?

Chłopiec, 4,5 lat, badanie wykonane na życzenie rodzica P/c p. transglutaminazie tkankowej (anty-tGT) w klasie IgA met. ELISA (ICD-9: N79) wskazało "> 200 RU/ml (w opisie norma do 20 RU/ml). Do jakiego lekarza należy się udać,oraz jakie kroki podjąć by pomóc dziecku i co poza celiakią może wskazywać na taki wynik? Czy sprawę można traktować jako zwykłą czy pilną?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie dziecko ma objawy? Wskazana wizyta u lekarzq gastroenterologa dziecięcego