Wynik badania anty-tGT u dziecka do analizy

Witam, właśnie otrzymałam wyniki badań córki: P/c p. transglutaminazie tkankowej (anty-tGT) (ICD-9:N79) Przeciwciała w klasie IgA >200 RU/ML <20 RU/ML - wynik ujemny >20 RU/ml - wyniki dodatni Co oznacza ten wynik?

Aleksander Ropielewski

Konieczne wykonanie dodtkoego badania antygenów zgodności tkankowej HLA-DQ2 i/lub HLA-DQ8 oraz przeciwciał endomysialnych. Przy zgodności z silnymi objawami klinicznymi można będzie rozpoznać celiakię. Inną możliwością jest pobranie biopsji kosmków jelitowych.