Jakie lekarstwo stosuje się w leczeniu kanałowym?

Witam wlasnie jestem w trakcie leczenia kanalowego pierwsza wizyta to bylo chyba zatrucie nerwu druga jakies lekarstwo dzis byla trzecia zab dalej boli podczas wiercenia i znowu lekarstwo. Moje pytanie brzmi co to za lekarstwo i co ono ma na celu. Stomatolog twierdzi ze mam waskie kanaly i trudno do nich dotrzec i wierze, ale po co to lekarstwo skoro nerwy jeszcze nie sa calkowicie martwe. Bardzo dziekuje za wszelkie informacje

Każde leczenie w tym kanałowe powinno być omówione; lekarz chyba poinformował Panią o tym co będzie robił,jakie ma plany i jakie jest rokowanie ; potem jest zgoda Pacjenta i możemy rozpoczynać leczenie.Stosowanych leków i możliwości postępowania jest zbyt wiele żeby żeby wymienić je w krótkiej wypowiedzi.

Witam serdecznie,
Najlepiej zawsze pytać lekarza prowadzącego leczenie, jeśli mamy jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości.
Jest wiele środków, które mogą być stosowane w czasie leczenia kanałowego, to może być np. wodorotlenek wapnia lub Dexadent. Dobór odpowiednich technik i materiałów użytych do leczenia jest indywidualną kwestią danego stomatologa. W celu maksymalizacji skuteczności leczenia kanałowego, warto pamiętać, by leczenia kanałowe odbywało się w koferdamie i z wykorzystaniem mikroskopu. Takie leczenie jest jednak zazwyczaj bardziej kosztowne.