Mgr Małgorzata Szyda
Mgr Małgorzata Szyda Farmaceuta
51 poziom zaufania

Witam
Paracetamol jest lekiem przeciwbólowych który nie obciąży wątroby jeśli dawka dobowa nie będzie przekroczona. Ibuprom i inne leki zawierające ibuprofen wykazują stosunkowo słabe działanie wrzodotworcze. Ważne jest aby nie brać tego leku na pusty żołądek, ponieważ pokarm będzie chronił śluzówkę żołądka. Ibuprofen w czopkach rzeczywiscie będzie mniej obciążający wątrobę, jednak ta droga podania nie jest zbyt wygodna
Pozdrawiam

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty