Jakie mogą być efekty operacji zaćmy?

Jestem 2 tyg. po operacji zaćmy. Przed operacją usłyszałam, że nie będę używać okularów do dali. Do dali miałam 3,25, a nosiłam okulary +2,5, a do bliży +5. Zastosowano implantację soczewki zwijalnej o mocy +24,0 dsph. Teraz najdrobniejszy druk, bez okularów widzę ,a w dal widzię obraz rozmazany. Badanie kontrolne po tygodniu wykazało krótkowzroczność. Sph -1,0 Czy nastąpiła tak silna korekcja wzroku przy soczewce o takiej mocy? Czy przed operacją drugiego oka mam o tym mówić lekarzowi?

Witam. Korekta jeszcze może się zmienić. Minęło 2 tygodnie dopiero. Natomiast drugie oko najlepiej zoperowac podobnie. Wyniki doboru soczewki ustala się ze wzorów i na podstawie pomiarów gałki ocznej w usg. Pozdrawiam serdecznie