Jakie mogą być konsekwencje łącznego przyjmowania tych leków?

Dzień dobry. Codziennie przyjmuję Mobemid - 1x1 (inne leki nieskuteczne, 9 lat leczenia) oraz Doretę 75mg. Leki te podwyższają mi ciśnienie do co najmniej 150-160/95-124, tętno 98-124, incydentalnie nawet do 197/150, tętno 101. Dodatkowo otrzymałam Metocard 50mg 1x2. Czy mogę przyjmować je łącznie, pomimo, że na ulotce jest napisane, że nie powinno się łączyć Metocardu z IMAO? Dodam, że jestem uczulona na Tritace (m.in. uporczywy suchy kaszel, duszności, zapalenie zatok). Jakie mogą być konsekwencje łącznego przyjmowania tych leków?

Witam! Mobemid jest inhibitorem MAO, z tą grupą leków praktycznie nie należy kojarzyć innych leków - może to stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia. Nie wiem jak mogło dojść do takiej terapii, ale chyba leczyło kilku lekarzy i nie wiedzieli wzajemnie o swoich poczynaniach. Koniecznie proszę zasygnalizować problem jednemu ze swoich lekarzy leczących i niech podejmie odpowiednie działanie! Powodzenia. W. Łuczkowski.