Jakie mogą być konsekwencje nawrotu przepukliny pachwinowej?

Miałem operowaną przepuklinę pachwinową nieco ponad 2 lata temu.Bardzo szybko nawróciła dokładnie w tym samym miejscu.Ratuję się ściskając bardzo mocno pasek nieco niżej niż zwykle nosi się go.Gdy działa ucisk wszystko jest ok ale gdy wysówa się boli cały brzuch i to dość mocno.Pracuję fizycznie,u lekarza od okresu pooperacyjnego nie byłem a i sytuacja życiowa nie pozwala obecnie ma kolejną operację,prowadzę gospodarstwo rolne i opiekuję się osobą niesamodzielną.Mam 42 lata-proszę o odpowiedz jak długo można tak funkcjonować oraz kakie wiążą się z tym zagrożenia.

Lek. Tomasz Budlewski

wiąże się nawet z zagrożeniem życia konieczna pilna wizyta u lekarza