Jakie mogą być konsekwencje rozbicia termometru?

Dzien dobry. Rozbilam termometr rtęciowy, stary ktory dostalam od babci. Niestety stlukłam go siedząc na kanapie, wszystko poszło w koc i na podłogę i pewnie też na mnie. Bardzo sie boję. Mąż zebral zmiotką wsyztsko z koca (koc sie wietrzy, zaraz go wyrzucę), niestety przez to porobilo sie mnostwo malych kuleczek, ktore mam wrazenie ze są wszedzie. Dzisiaj, po 2 dniach znalazlam je, w szparach od podlogi i pod podloga (jak swiece latarką widać jedną kulkę). Boje się, że mnostwo kulek jest pod podłogą i jeszcze w innych miejscach. Boje sie, ze czesc kulek byla na spodniach, a ja latałam po domu i sprzatalam, mogłam je roznieść, potem te spodnie wyprałam i teraz rtęć mam w pralce i w rurach :( Prosze o pomoc co robić. Czy to mi moze zaszkodzić? Dom wietrzę od 2 dni, niestety jest to otwarta przestrzen, nie mogę zamknąć okien. Proszę o pomoc. Co robić i czy tak się martwić. Co może mi sie dziać. Dodam że obecnie lecze się na helikobakter i przyjmuje leki, z powodu zapalenia zoladka i dwuastnicy.

Lek. Michał Lenard

Nie musi się Pani obawiać, że rtęć pozostanie w pralce, czy w rurach po praniu. Powinna Pani usunąć widoczne kulki ze wszystkich miejsc, w których je Pani znajdzie. Sugeruję umyć również podłogę. Te czynności powinny wystarczyć, żeby usunąć rtęć w stopniu wystarczającym. Pozdrawiam!