Jakie mogą być konsekwencje stosowania dużej dawki antybiotyku?

Dzień dobry. Dentysta przepisał mi Dalacin C w dawce 600 mg 3 razy dziennie. Po 4 dniach doszło do poważnego zapalenia żołądka, lekarz stwierdził, że dawka ta była zdecydowanie za duża (ważne 45 kg). Chciałabym się dowiedzieć jakie mogą być odległe skutki przyjmowania tak dużej dawki antybiotyku. Objawy zapalenia żołądka się zmniejszyły, jednak martwią mnie inne skutki jakie może nieść za sobą przedawkowanie antybiotyku.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

aby dowiedzieć się, jakie skutki uboczne niesie ze sobą przedawkowanie danego leku należy sięgnąć do ulotki dołączonej do opakowania każdego środka.

W ulotce Dalacin C znajdziemy informacje, które mówią, że przedawkowanie tego leku może doprowadzić do ciężkich reakcji alergicznych (obrzęk naczynioruchowy, odczyny surowicze, reakcje anafilaktyczne oraz wstrząs anafilaktyczny). Jednocześnie producent uspokaja, że do tej pory nie zauważono objawów przedawkowania tego leku.

Najprawdopodobniej więc przedawkowanie antybiotyku w Pańskim przypadku nie doprowadzi do innych objawów niż dotychczas.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podwojna-dawka-antybiotyku-moze-byc-szkodliwa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-odstawic-dalacin-c,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przedawkowanie-leku-augumentin.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.