Czy mam odstawić antybiotyk przy ZJD?

Dostałem na chory ząb Dalacin C . Z ulotki wynika , że należy niepokoić się jeśli wystąpi biegunka. Sęk w tym , że cierpię na zespół jelita drażliwego i niespodziewana biegunka to u mnie przykra ,,norma,, . Biegunka tym bardziej jest prawdopodobna , że chory ząb wymusza na czas leczenia ograniczenie aktywności fizycznej na dworze , a to nie sprzyja dobremu funkcjonowaniu układu pokarmowego . Jeśli dojdzie do znanej mi biegunki - odstawić antybiotyk czy brać mimo to ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w Pańskim przypadku rozpoznanie przyczyny biegunki może być faktycznie problematyczne.

W takiej sytuacji najlepiej konsultować się bezpośrednio z lekarzem, który dany lek przepisał. Zapewne wiele będzie zależało od nasilenia objawów.

Niestety biegunka to jeden z częściej występujących działań niepożądanych, jakie mogą pojawić się po zażyciu Dalacin C. Może ona wystąpić nie częściej niż u jednej osoby na dziesięć. Zaniepokoić powinna zwłaszcza uporczywa i ciężka biegunka. Według producenta leku Dalacin C może ona oznaczać rzekomobłoniaste zapalenie jelit. Choroba ta jest groźna, ponieważ może mieć przebieg, który zagraża życiu, dlatego tak ważne, aby w razie wystąpienia silnych objawów zgłosić się do lekarza.

Inne pytania o lek Dalacin C umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nudnosci-po-przyjmowaniu-antybiotyku-dalacin-c,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-odstawic-dalacin-c,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odpowiednik-leku-dalacin-c.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.