Jakie mogą być konsekwencje szybkiego zajścia w ciążę po rozwiązaniu?

Witam serdecznie. Trzy miesiace twmu urodzilam silna, zdrowa coreczke. W chwili obecnej jestem w 5 tugodniu ciazy, nieplanowanej, zawiodla antykoncepcja. Z czym powinnam sie liczyc przy po ownej ciazy w tak krotkim czasie. Czy moje drugie dziecko jest zagrozone? Na co powinnam zwrocic szczegolna uwage w ww sytuacji? Bardzo pragniemy drugiego dziecka, jednak boje sie o jego zycie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Poród przez cc czy siłami natury? Głównie chodzi o regenerację macicy po ciąży i porodzie, jeśli było ciecie cesarskie czas potrzebny jest do pełnego wykształcenia blizny. Po badaniu i usg ginekolog poinformuje Panią czy są jakieś zagrozenia dla pani lub dziecka.
Pozdrawiam