Jakie mogą być konsekwencje uzależnienia od masturbacji?

Dzień dobry. Masturbuję się od 6 lat (obecnie mam 18). Nie myślę, że jestem osobą uzależnioną, robię to czasami kilka razy dziennie, czasami nie robię tego przez kilka dni. Czytałem o braku czucia w żołędzi. Nie jestem pewny, czy u mnie to występuje - gdy dotykam tych miejsc, czuję dotyk, sprawia mi on przyjemność, lecz w niektórych rejonach nie jest tak odczuwalny jak w innych. Boję się, że odczuwanie może być niedostateczne, by osiągnąć orgazm z partnerką. Jak sprawdzić czy moje czucie jest ok

Na pewno tez NIE można powiedzieć, że ma Pan taki problem.

Jeśli chce się Pan upewnić, że wszystko jest w porządku radziłabym porozmawiać z seksuologiem. Uzależnienie jest bardzo powazna sprawą. Dowie się też Pan czy inne Pana obawy sa uzasadnione.

Pozdrawiam