Jakie mogą być powikłania po usunięciu węzłów chłonnych?

witam, od ponad 2 msc mam powiększone węzły chłonne w pachwinie największy 2cm, biopsja nic nie wykazała, lekarz podejrzewa chłoniaka, będą mi usuwać te węzły, morfologia jest w miarę dobra, limfocyty na linii przekroczenia wyższej normy, OB trochę podniesione, brałam antybiotyk, ale węzły nie zniknęły. Czy to może być chłoniak? Jakie mogą być powikłania po usunięciu węzłów? Dziękuję za odpowiedź

Magdalena Mroczek

Objawy chłoniaka są niespecyficzne, a dokładną diagnozę bedzie można postawic na podstawie badania materiału pooperacyjnego. Najczęstszym powikłaniem po usunięciu węzłów chłonnych jest obrzek limfatyczny.