Jakie mogą być skutki dla organizmu tak szybkiego schudnięcia?

Dzień dobry Moje pytanie dotyczy c9 którą sprzedaje firma Forever, tam w 9dni waga spada od 4-9kg Jakie mogą być skutki negatywne dla naszego organizmu przy tak szybkim chudnieciu, bo wyczytałam że prawie każda z Pań piszę że spadek masy ciała to od 0,5do 1kg na tydzień.
KOBIETA, 37 LAT 11 miesięcy temu

Soki ekologiczne

Witam serdecznieZgadza się - bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 0,5 -1kg tygodniowo. Na Pani miejscu nie stosowałabym żadnych "magicznych" produktów na odchudzanie. Stosując tego typu wynalazki niczego się Pani nie nauczy, a w odchudzaniu nie o to chodzi. Dieta powinna uczyć zdrowych nawyków żywieniowych, które zostaną do końca życia. Chudnąc na suplementach możemy stracić sporo na wadze, ale przecież kiedyś suplement się skończy i co wtedy? Najczęściej wracamy do starych nawyków a waga wzrasta i to podwójnie. Szybkie spadki wagi powodują, że skóra nie nadąża się regenerować, wchłaniać i jest wiotka, brak jej elektryczności i nie wygląda to estetycznie. Ponadto szybkie odchudzanie może przyczyniać się do osłabienia kondycji włosów, skóry i paznokci a na dłużą metę również do zaburzenia gospodarki hormonalnej, zaniku miesiączki.

Podsumowując zdecydowanie odradzam tego typu suplementów na odchudzanie a polecam zastosować zdrową i pełnowartościową dietę.Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

DietetykBlogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy