Jakie mogą być skutki uboczne TK?

Podczas badania tomografii komputerowej klatki piersiowej, pękła mi żyła i podawany kontrast poszedł do organizmu ,bardzo spuchła mi ręka, po okładach opuchlizna zeszła. Mam pytanie jakie mogą być uboczne skutki dla organizmu????

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze miejscowe konieczna dalsza obserwacja i badania kontrolne z krwi proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego