Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie mogą być skutki wysuszania błony śluzowej nosa?

Witam, jakie mogą być skutki wysuszania błony śluzowej nosa przez codzienne korzystanie z tabaki bez późniejszego nawilżania odpowiednimi preparatami oraz czy przez zażywanie tabaki można wysuszyć zatoki przynosowe ?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 9 miesięcy temu

Leczenie chrapania

Chrapanie może być bardzo uciążliwe - szczególnie dla osób, które są zmuszone tego słuchać. Jak można poradzić sobie z tym problemem? Obejrzyj filmik i poznaj sposoby leczenia chrapania.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

dbanie o odpowiednie nawilżenie śluzówki nosa jest bardzo ważne – poza specjalnymi preparatami jest również olejek tymiankowy czy sosnowy, którymi można się inhalować. Preparaty apteczne z kolei zawierają kwas hialuronowy czy D-pantenol, można kupić także nawilżające maści do nosa, do czego Pana zachęcam.

Długotrwała suchość nosa może prowadzić do krwotoków z nosa, a także do zwiększonej podatności na infekcji wirusowe czy bakteryjne. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na pytanie o bezpieczeństwo stosowania tabaki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabaka-jest-szkodliwa-dla-nosa.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://parenting.pl/sucha-sluzowka-nosa-a-zatoki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy