Jakie mogą być trwałe powikłania po tym zabiegu laserowym?

Jakie mogą być trwałe powikłania po zabiegu laserem Alma Harmony DYE-VL? Miałem wykonany w styczniu zabieg na usunięcie rumienia, minęły ponad 2 miesiące, a rumień się nie zmniejszył, ale nie to mnie martwi. Martwi mnie to, że przed zabiegiem rumień "uaktywniał" się pod wpływem wiatru, zimnego powietrza lub stresu. Obecnie czerwienie się zupełnie bez powodu, skóra stała się bardzo wrażliwa. Korzystałem z różnych kremów do cery wrażliwej z rumieniem, kremów regenerujących z najdroższych francuskich marek i każdy z nich mnie podrażniał, tj. powodował rumień. Niestety nie mam porównania jak to było przed zabiegiem, bo wówczas używałem tylko nawilżających kremów z drogerii, najtańszych i nie powodowały zaczerwienienia. Czy jest to możliwe, że ta skóra po 2 miesiącach od zabiegu nadal się regeneruje i przez to jest taka wrażliwa na każdy, nawet najmniejszy bodziec i reaguje na to uaktywnieniem rumienia? Bardzo proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,
rumień jest problemem, który może nasilać się pod wpływem pewnych czynników. Między innymi może to być zmiana temperatur, diety, pielęgnacji domowej, czy też poziom odczuwanego stresu. Jeżeli zauważył Pan nasilenie problemu po wykonaniu zabiegu laserowego oraz po zmianie pielęgnacji, proponuję powrócić do uprzednio stosowanej procedury pielęgnacyjnej - istnieje szansa, że kosmetyki, które zaczął Pan stosować uwrażliwiają Pana cerę. Jeżeli problem nie zmieni swojego nasilenia sugeruję kontakt z osobą wykonującą Pański zabieg celem wyjaśnienia obecnych wątpliwości.
W razie ewentualnych pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.