Jakie mogę zażywać tabletki na uspokojenie?

Witam. Chciałam się poradzić w pewnej sprawie. Będę starać się niedługo o dziecko. Chciałam się dowiedzieć jakie mogę zażywać tabletki na uspokojenie na bazie ziół w kryzysowych sytuacjach, czasami puszczają mi nerwy. Nie chciała bym zaszkodzić w przyszłości dziecku. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry, na pewno nie leki, które przenikają przez łożysko, czyli przyjęte przez mamę dostają się również do krwioobiegu dziecka. Takim lekami są benzodiazepiny, jak relanium, afobam, itp. Również leki przeciwhistaminowe działające także uspokajająco , jak hydroksyzyna. Co do leków ziołowych zależy od ich składu. Najlepszym rozwianiem byłaby konsultacja z lekarzem rodzinnym, aby dobrał dla Pani takie leki, które uspokajają, a nie zaszkodzą dziecku. Konsultacja internetowa w tym przypadku byłaby zbyt ryzykowna. Nic nie zastąpi osobistej wizyty, a na pewno nie w tym wypadku. Z poważaniem. Adam Zajączkowski