Czy można sobie jakoś poradzić z agresją?

Psychiatra powiedział że jestem agresywna i tego w sobie nie akceptuję, dlatego płaczę. Biorę leki. Czy da się coś zrobić z tą agresją? Czy same leki wystarczą?

Dzień dobry,

leki uspokajające działają tylko doraźnie, tzn. uspokajają, ale nie rozwiązują problemu z agresją. Do tego jeśli są lekami z grupy beznodiazepin, jak alprazolam (Afobam, Alpragen, Xanax), lorazepam (Lorafen) czy klonazepam, mogą szybko uzależnić. Przyczyn agresywnych zachowań może być wiele, dlatego tylko wizyta u psychoterapeuty może pomóc Pani rozwiązać problem.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski

Leki pomogą Pani się wyciszyć, ale potrzebna będzie też jednoczesna psychoterpia: grupowa lub indywidualna, aby poznała Pani przyczynę bycia agresywną, oraz znaleźć inne niż agresja formy okazywania swojej złości, formy akceptowanie społecznie. Gdyby chciała Pani spróbować psychoterapii online, zapraszam do mnie.
Pozdrawiam