Jakie pieczywo można jeść na diecie?

Witam zmagań się z odchudzaniem ważę 86 kilo na 165 cm na dzień dzisiejszy nie spożywamy cukrów owoców i białych węglowodanow proszę o odp czy również mogę spożywać wędliny i czy jest jakieś pieczywo które mogę zjeść??

Pieczywo może występować w Pani diecie. Należy wybierać wyroby pełnoziarniste (nie mylić z ciemnym pieczywem które jest jedynie karmelizowane).
Wędliny dobrej jakości mogą być spożywane. Owoce również mogą być w codziennym żywieniu (ok.2 porcji)

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Witam serdecznie,

Na diecie redukcyjnej owszem należy wyeliminować białe pieczywo, zwykły makaron, ziemniaki, biały ryż ale w to miejsce należy wprowadzić produkty pełnoziarniste. Owoce mogą być spożywane ale do około godziny 15:00 kiedy nasza przemiana materii jest jeszcze dość szybka. Później już spada zdolność insulinowa czyli zdolność do trawienia cukrów prostych, a te nie przetrawione odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno ponieważ to nie przyniesie pożądanych efektów a wręcz przeciwnie organizm zacznie sie bronić i może Pani tyć.
Jeżeli chodzi o pieczywo to proszę zjadać ciemne żytnie razowe a wędliny dobrej jakości chude najlepiej drobiowe. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest domowe pieczenie mięs i krojenie ich na kanapki.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk