Jakie powinno być leczenie nadciśnienia w ciąży?

Witam. Od jakiegoś czasu borykam się z nadciśnieniem, zazwyczaj mam ok. 140/90. Robiłam badania, natomiast jest to prawdopodobnie rodzinne. Obecnie zażywam lek D*** 3x1. Niedawno zrobiłam test i okazało się, że jestem w ciąży, do lekarza idę dopiero za 2 tygodnie, natomiast strasznie się niepokoję, czy mogę nadal zażywać ten lek i czy w takich dawkach? Na ulotce jest napisane, że nie jest zalecany w I trymestrze. Czy ten lek nie zagraża dziecku i czy nie powoduje uszkodzeń? Dziękuję z góry za informację.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Preparat, którą przyjmuje Pani w zwązku z nadciśnieniem tętniczym jest lekiem pierwszego wyboru w tej chorobie u kobiet w czasie ciąży. Jest to substancja względnie bezpieczna dla płodu i może być stosowana przez cały okres ciąży, co potwierdziły wieloletnie obserwacje.