Jakie rokowania przy toczniu układowym?

Witam. Jeśli mam toczeń układowy ile lat pożyję, jakie są rokowania co powinnam zrobić gdzie się udać? od około 4 lat po wystąpieniu zmian na skórze głowy leczyłam się bezskutecznie u dermatologa który twierdził że mam łuszczycę. Czy jeśli córka ma problemy ze skórą na calych plecach pośladkach podobno trądzik którego żadny antybiotyk nie niszczy czy może mieć toczeń?

Witam
Toczeń układowy ma wiele różnych objawów, a także bardzo zróżnicowany
przebieg – od postaci dość łagodnych, stanowiących większość przypadków,
do ciężkich. Celem leczenia tocznia układowego jest jak najszybsze osiągnięcie
trwałej remisji choroby i zapobiegnięcie uszkodzeniu narządów.
Leczenie musi być dopasowane do każdego pacjenta indywidualnie
w zależności od występujących u niego objawów.

Niestety, toczeń rozwija się u osób genetycznie podatnych na zachorowanie
po zadziałaniu dodatkowego bodźca, np. promieniowanie ultrafioletowe,
niektóre leki czy substancje chemiczne. Dlatego córka powinna niezwłocznie
zgłosić się do lekarza.
Rozpoznanie tocznia rumieniowatego często wiąże się z ogromnym stresem
i lękiem o przyszłość. Jest to naturalny odruch, z którym zmaga się większość
osób cierpiących na przewlekłą chorobę. Dlatego ważne jest uzyskanie pomocy i wsparcia wśród bliskich, a w razie potrzeby u psychologa.
Pozdrawiam serdecznie