Jakie są konsekwencje pofarbowania włosów w ciąży?

Witam! Jestem w II trymestrze ciąży. Jeśli ostatnio zafarbowałam włosy farbą zawierającą w swoim składzie kokamid mea i amoniak czy to będzie miało wpływ na dziecko?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ogólnie można farbować włosy w ciąży ale lepiej unikać farb z amoniakiem. Nie da się oszacować w jakim stopniu mogło to wpłynąć na dziecko.