Jakie są normy WBC dla dziecka?

Robiłam córce morfologię i wszystkie parametry są w normie, rozmaz krwi w porządku, tylko WBC 4,52. Czy jest to powód do zmartwień? Czy jest to norma czy też nie?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Normy zależą od danego laboratorium, ale przyjmuje się, że wartość WBC powinna wynosić od 4 do 10 tys. U dzieci często liczba leukocytów ulega niewielkiemu obniżeniu w okresie rekonwalescencji po infekcji wirusowej. Myślę, że skoro dziecku nic nie dolega a pozostałe wyniki badań są w normie, nie ma powodow do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie