Jakie są przyczyny zbyt niskiej temperatury ciała poniżej 36 stopni?

Jakie są przyczyny zbyt niskiej temperatury ciała poniżej 36.stopni? Najczęściej słyszałam o osłabieniu, ale zastanawiam się, czy przyczyna może być bardziej poważna? Czy zbyt niska temperatura ciała może świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych? Czy może być normą u niektórych osób? Czy powinnam wykonać jakieś szczegółowe badania? Jeżeli tak to jakie? Czy w ogóle można mówić o chorobie, gdy temperatura ciała nie jest podwyższona? Nie wiem już sama czy mam się martwić faktem, że nie zawsze temperatura ciała wynosi standardowe 36.6, czy też po prostu odpuścić i nic z tym wynikiem nie robić. Bardzo proszę o odpowiedź i poradę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności należy wykonać kontrolny pomiar temperatury atestowanym termometrem w poradni lekarza rodzinnego. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.