Jakie są skutki nieleczenia PCOS?

Czy PCOS trzeba leczyć? Lekarz ginekolog na podstawie samego usg narządów rodnych stwierdziła u mnie PCOS, bo mam jajniki o budowie drobnopęcherzykowej, ale stwierdziła, że póki się nie staram o dziecko to mam z tym żyć bez leczenia tego. Mam długie, nieregularne cykle i bolesne miesiączki, podejrzewam u siebie hirsutyzm. Lekarz odesłała mnie do internisty. Dzisiaj mam 43 dzień cyklu i nadal nie mam miesiączki. Jakie są skutki nieleczenia PCOS? Odczuje to w przyszłości?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Powinna Pani leczyć PCOS - bywa powodem bezpłodności.. Kluczową rolę pełni tu właściwa dieta i aktywnośc fizyczna.
Polecam działanie.Pozdrawiam.