Po czym poznać PCOS?

Witam, Mam 18 lat,tydzień temu miała wykonywane usg narządu rodnego przez powłoki brzuszne,niepokoją mnie jajniki,ponieważ jajnik prawy ma wielkość 52mm x39mm x39mm,objętość wynosi 34,01 cm3 Jajnik lewy-wielkość 30mm x39mm x33mm,objętość 20,23. Wszystkie badania hormonalne(kompleksowe) mam w porządku,mam regularne miesiączki. Czy mogę mieć zespół policystycznych jajników? Czy to może być "coś" gorszego?

Renata GrzechociĹska

Jajniki nie muszą być jednakowej wielkości. Jeżeli podczas badania nie stwierdzono ich nieprawidłowej budowy-obecnosci pęcherzyków na obwodzie oraz nie ma objawów sugerujacych PCO- trądzik, hirsutyzm, nie ma powodu do niepokoju.