Jakie są skutki tej operacji?

miałem złamany piszczel i podudzie mialem jedna operacje co mam druty teraz w nodze za pol roku jak napisalem mam mieć operacje albo wyciagane je calkiem albo wkladane gwoździe chirurgiczne jakie są skutki i zalety tej operacji i czy bedę musiał mieć rehabilitacje?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w większości przypadków zespolenie po złamaniu kości w postaci śrub, blaszek czy drutów kwalifikuje się bezwzględnie do usunięcia tych elementów chirurgicznie. O tym jednak zawsze decyduje ortopeda i tej decyzji należy się podporządkować, ponieważ skutki opóźnienia czy zrezygnowania z tego zabiegu mogą być dużo poważniejsze niż ewentualny zabieg.

Więcej informacji o złamaniach odnajdzie Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nastawienie-kosci-przygotowanie-opis-zabiegu-po-zabiegu-rehabilitacja.

Ten z kolei zazwyczaj wymaga pozostania przez jedną dobę w szpitalu, a następnie wskazane jest oszczędzanie kończyny (żeby jej nie przeciążać), zażywanie środków przeciwbólowych zapisanych przez lekarza (w razie konieczności), a w dalszej kolejności – rehabilitacje.

Zachęcam do lektury naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/rekonwalescencja-pourazowa-jak-o-siebie-dbac-po-zlamaniu-kosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.