Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zaburzenia czucia mogą towarzyszyć zabiegom chirurgicznym i pojawiać się wskutek ucisku blizny (czy też wytworzenia się bliznowca lub nerwiaka) na okoliczne struktury nerwowe. Czasami jest to skutek powikłania np. po zbyt ciasnym opatrunku gipsowym, ale utrata czucia wskazuje niekiedy na chorobę niedokrwienną w obrębie kończyny. Utrata czucia może zdarzać się po złamaniach, również wskutek nieprawidłowej aktywności nerwów współczulnych, położonych w miejscu uszkodzenia.

Więcej o zaburzeniach czucia pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-czucia.

Ponieważ proces regeneracji, ale też rehabilitacji kończyn po tego typu razach, to proces złożony, nierzadko bardzo trudny i długotrwały, to sugerowałabym, by niezwłocznie skontaktowała się Pani z chirurgiem lub lekarzem rehabilitacji. Na pewno konieczne będzie ustalenie, czy w miejscu zaniku czucia nie ma masywnej blizny, a także należy wdrożyć w odpowiednim czasie fizjoterapię.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/rekonwalescencja-pourazowa-jak-o-siebie-dbac-po-zlamaniu-kosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy