Co oznacza taki nerwiak?

Witam. W 2017 roku przecielam nozem bardzo gleboko dlon w kierunku palca wskazujacego.Zostaly uszkodzone wlokna czuciowe nerwu posrodkowego palca.(brak czucia,mrowienie polowy palca). W miejscu blizny przeciecia nozem bardzo bardzob boli.Bol jest promieniujacy i przeszywajacy.Moje pytanie brzmi nastepujaco.Wielu lekarzy mowi o nerwiaku(to nowotwor).u mnie ewentualnie pani neurolog zasugerowala nerwiaka .Nie robilam badan w kierunku zdiagnozowania nerwiaka.czy to nerwiak,(nowotwor)ktory podejrzewa pani doktor,gdyz w opisie badania EMG napisala podejrzenie nerwiaka.czy inny nerwiak niegrozny po urazie nerwu.czytalam ze taki nerwiak istnieje ale to nie jest zadna zmiana nowotworowa.jak mialam robione EMG w 2017 roku nie zapytalam pani doktor o co chodzi z tym nerwiakiem.Bardzo prosze o odpowiedz

Witam! "Nerwiak" powstający po mechanicznym uszkodzeniu nerwów obwodowych (przecięcie jest takim uszkodzeniem mechanicznym) nie ma nic wspólnego z klasycznymi nowotworami, jest to efekt zbliznowacenia uszkodzonych włókien nerwowych - nie ma tendencji ekspansywnych! W leczeniu stosuje się różne metody, do powtórnej interwencji włącznie, ale jako rozwiązanie końcowe. Należy jednak zaczynać od metod nieinwazyjnych! Proszę zachować spokój nie jest to nic groźnego. Powodzenia W. Łuczkowski.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wydaje się, że Pani dolegliwość wymaga powtórnej wizyty u chirurga i powtórzenia badań dla upewnienia się czy opisana dolegliwość związana jest z powstaniem w miejscu urazu nerwiaka. Warto wspomnieć, że większość nerwiaków osłonkowych ma bardzo dobre rokowania i ich usunięcie powoduje ustąpienie objawów choroby. Objawy, które mogą świadczyć o rozwoju nerwiaka to między innymi zaburzenia równowagi, zaburzenia czucia, pogorszenie się słuchu oraz zaburzenia mowy, a o takich Pani nie wspomina. Zatem rozsądna wydaje się dalsza diagnostyka i szczegółowe badania. Życzymy Pani zdrowia i zapraszamy do lektury poniższych artykułów.

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-nerwiak-moze-byc-grozny

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nerwiak-po-uszkodzeniu-nerwu-palca

https://portal.abczdrowie.pl/nerwiak-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.