Co może oznaczać taki dyskomfort po uderzeniu?

Jakiś czas temu z całej siły uderzyłam się zewnętrzna częścią dłoni w metalowy regał a dokładnie w miejsce między palcem wskazującym a środkowym od jakiegoś czasu zauważyłam ze jak dotknę palcem w tym miejscu lub czym kolwiek innym to mam uczucie jakby jakiś prąd przechodził mi w tej części w żyłach co to może być ?
KOBIETA, 26 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

uczucie przechodzenia prądu, które Pani opisuje, może być spowodowane uszkodzeniem nerwu w wyniku uderzenia. W tym miejscu przebiega nerw pośrodkowy (mediana nerve) i nerw promieniowy (radial nerve). Więcej na ich temat można przeczytać w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/nerw-posrodkowy

Kiedy dochodzi do urazu w tej okolicy, nerwy mogą zostać uszkodzone lub podrażnione, co może prowadzić do odczuwania opisanych przez Panią dolegliwości, drętwienia czy mrowienia.

Najlepiej jednak skonsultować się z lekarzem, szczególnie z neurologiem lub ortopedą, aby dokładnie ocenić stan i wykluczyć poważniejsze uszkodzenia. Lekarz może zlecić dodatkowe badania, takie jak USG lub MRI, aby zobaczyć, czy nie doszło do uszkodzenia nerwów lub innych struktur. W międzyczasie warto unikać nadmiernego obciążania tej ręki oraz stosować zimne okłady w celu zmniejszenia ewentualnego obrzęku.

Poniżej przesyłam również odpowiedzi specjalistów abcZdrowie na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-mrowienie-palcow-po-urazie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-dretwienie-srodkowego-palca-po-urazie-dloni

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.