Czy problem może leżeć w kręgosłupie?

Dzień dobry, od 3 tygodni mam lekkie mrowienie stóp, stałe uczucie wibracji z tyłu ciała. Po dłuższym chodzeniu powoduje to ucisk, który idzie aż do głowy i powoduje jej napięcie. Przy siedzeniu mam takie uczucie szarpania ciała a w nocy momentami uczucie przechodzenia prądów przez ciało. Serce zbadane, rtg klatki piersiowej w porządku. Czy problem może leżeć w kręgosłupie?
KOBIETA, 38 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pani objawy mogą rzeczywiście sugerować problemy związane z kręgosłupem. Mrowienie stóp, uczucie wibracji, szarpanie ciała oraz uczucie przechodzenia prądów mogą wskazywać na problemy z nerwami, które z kolei mogą wynikać z różnych schorzeń kręgosłupa.

Zachęcamy więc Panią do kontaktu z ortopedą bądź neurologiem, którzy po wykonaniu badań zalecą Pani dalsze postępowanie. Najprawdopodobniej wskazane będzie wykonanie badania RTG kręgosłupa.

Odpowiedzi na podobne pytania naszych użytkowników można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mrowienie-i-dretwienie-dloni-i-stop-oraz-posladkow-przy-dluzszym-trwaniu-w-jednej-pozycji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-mrowienie-palcow-stop-po-obudzeniu-i-postawieniu-stop-na-podlodze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mrowienie-stop-i-drzenie-miesni.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.