Jakie są skutki uboczne laparoskopowego przecięcia więzadeł krzyżowo-macicznych?

Witam, kilka lat temu zdiagnozowano u mnie endometriozę pochwowo odbytniczą. Niestety żadne leczenie nie przynosi rezultatów i lekarz zdecydował się na to by przeprowadzić laparoskopowe przecięcie więzadeł krzyżowo macicznych. Czy istnieją jakieś skutki uboczne takiego zabiegu? Inny specjalista powiedział mi, że może to być nietrzymanie moczu i stolca, natomiast mój lekarz twierdzi że nie ma żadnych skutków ubocznych. Kto ma racje?

Lek. Michał Lenard

Niestety, każdy zabieg operacyjny obarczony jest pewnym ryzykiem powikłań. Nie jest powiedziane, że u Pani wystąpią na pewno, ale może się tak zdarzyć.