Prawdopodobne skutki uboczne zabiegu laserowej sfinkterotomii

Laserowa sfinkterotomia Za tydzień czeka mnie zabieg laserowej sfinkterotomi w znieczuleniu miejscowym. Walczę z przewlekłą szczeliną odbytu od kilku lat, leczenie zachowawcze nie przynosi efektów, dobra dieta również. Nigdzie nie mogę znaleźć rzetelnych informacji o tym zabiegu - w wariancie laserowym. Jakie są możliwe powikłania, skutki uboczne. Jak długo trwa powrót do formy. Lekarz prowadzący milczy na ten temat, zapewniając, że zabieg trwa 15 minut i nie niesie żadnego ryzyka.

Renata GrzechociĹska

Przy kolejne wizycie proszę uzyskać od lekarza prowadzącego wszystkie informacje, które Pana interesują. Lekarz ma obowiązek udzielić wszelkich informacji, aby pacjent świadomie podpisał zgodę na zabieg. Najbardziej niepokojącym powikłaniem, które występuje od 11-30% pacjentów jest nietrzymanie gazów i stolca. Przy operacji przeprowadzonej przez doświadczonego proktologa wyleczenie uzyskuje się u 90-95% pacjentów.